Odzyskujemy zwroty podatków z Niemiec

Wyjazdy za granicę są bardzo popularne, ale w ostatnim czasie z uwagi na duże bezrobocie w Polsce także wyjazdy w poszukiwaniu pracy i zarobku. Zainteresowaniem cieszą się Niemcy, Anglia czy chociażby Holandia czy Austria. Należy jednak pamiętać, że pracując należy również rozliczyć się z urzędem skarbowym w miejscu wykonywania pracy. Niemcy to kraj w którym zarobki są wysokie, ale również zwroty w podatkach mogą stanowić przyzwoity dochód w przeliczeniu na złotówki.

Kompletujemy dokumenty do zwrotu podatku z Niemiec

zwrot podatku niemcyWbrew wszelkim pozorom nie jest to zadanie trudne. Aczkolwiek bywa sformalizowane i wymaga precyzyjnego zebrania wszystkich dokumentów wykonywanego stosunku pracy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm, które rozliczą za nas podatek i odzyskają zwrot ale pobiorą za usługę niemałą prowizję. Również samodzielnie możemy się rozliczyć, a o wszystkich koniecznych dokumentach dowiemy się albo w niemieckim urzędzie skarbowym albo z internetu. Wystarczy wpisać hasło: zwrot podatku Niemcy, a dowiemy się jaka dokumentacja jest niezbędna. Do nich możemy zaliczyć: dokument roczny z zestawieniem dochodu, kserokopię dowodu osobistego oraz informacje o numerze konta bankowego czy decyzja o nadanym numerze podatkowym przez Niemiecki Urząd Skarbowy zwany Lohnsteuerkarte. Osoba starająca się o zwrot podatku może także dostarczyć inne dokumenty, które uzna za stosowne.

Rozliczenia podatku nie są zagadnieniem trudnym. Trzeba jedynie zebrać potrzebne dokumenty i rozliczyć się albo samodzielnie albo za pośrednictwem profesjonalnej firmy czy biura rachunkowego. To ostatnie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że pozwoli nam zaoszczędzić czas, a otrzymany zwrot podatku wpłynie po potrąceniu prowizji bezpośrednio na nasze konto.

Close Menu